15161718192021
22232425262728
293012345

28.6.2011 otevřeno: 2836 x

5. ročník mezinárodního turnaje dětských domovů v házené „O pohár ředitele DD Zašová“

V sobotu 28.5.2011 se uskutečnil v hale ZŠ Zašová již 5. ročník mezinárodního turnaje dětských domovů v házené „O pohár ředitele DD Zašová“.

Turnaje se zúčastnily dětské domovy z Polska – Cieszyn , Slovenska – Dětské městečko Trenčín a Moravy. Pozvány byly i společné výběry ZŠ Lešná + ZŠ Šafaříkova+ ZŠ Zašová a ZŠ Zubří + ZŠ Zašová. Turnaj se odehrál ve dvou věkových kategoriích, systémem každý s každým.

V mladší kategorii se střetly týmy DD Valašské Meziříčí, ZŠ Lešná + ZŠ Šafaříkova+ ZŠ Zašová a domácí DD Zašová. Výběr ZŠ byl nejmladším týmem s nejmenšími zkušenostmi a ve dvojkolovém systému turnaje obstál na výbornou. Obsadil sice poslední 3. místo, ale zanechal velmi dobrý dojem. Vítězem v této kategorii se stalo družstvo z dětského domova ve Valašském Meziříčí, které neokusilo hořkost porážky a po zásluze obsadilo 1. místo. Stříbrná pozice patřila domácímu dětskému domovu ze Zašové.

Výsledky mladší kategorie:

DD Valašské Meziříčí – ZŠ Lešná + ZŠ Šafaříkova+ ZŠ Zašová 10:4 a 11:3, DD Zašová 12:3 a 9:3, ZŠ Lešná + ZŠ Šafaříkova+ ZŠ Zašová – DD Zašová 3:7 a 6:9.

Celkové pořadí a skóre v mladší kategorii:

1. DD Valašské Meziříčí 4 0 0 42:13 8 bodů
2. DD Zašová 2 0 2 22:30 4 body
3. ZŠ Lešná a Šafař.+Zašová 0 0 4 16:37 0 bodů

Ve starší kategorii obhajoval loňské prvenství dětský domov Lipník nad Bečvou, který se, ale na poslední chvíli omluvil a nabídl možnost domácímu dětskému domovu Zašová zvítězit po třetí a získat tím putovní pohár ředitele natrvalo. K spolu favoritům patřila družstva ze ZŠ Zubří + Zašová a z Cieszyna, kteří taky oprávněně pomýšlely na prvenství v tomto turnaji. Roli favorita splnil nakonec výběr ZŠ Zubří a Zašová, který neprohrál a v přímé konfrontaci porazil domácí Zašovu 10:8 a remizoval s Cieszynem z Polska 7:7. Konečné druhé místo obsadil dětský domov Zašová, který po boji porazil polské kolegy 12:10. Třetí místo získali chlapci z Cieszyna, kteří obdrželi nejméně vstřelených branek. Příjemným překvapením byli kamarádi a kamarádky ze slovenského Trenčína, kteří sice skončili na posledním 6. místě, ale většina jejich výsledků byla velmi vyrovnaná a prohráli velmi těsně.

Výsledky ve starší kategorii:

ZŠ Zubří+Zašová – DD Zašová 10:8, DD Cieszyn 7:7, DM Trenčín 10:4, DD Plumlov u Prostějova 16:5 a DD Kroměříž 14:7. DD Zašová – DD Cieszyn 12:10, DM Trenčín 10:2, DD Plumlov u Prostějova 12:5, DD Kroměříž 11:4. DD Cieszyn – DM Trenčín 13:3, DD Plumlov u Prostějova 12:2, DD Kroměříž 8:6. DD Kroměříž – DM Trenčín 4:4, DM Plumlov u Prostějova 9:5. DD Plumlov u Prostějova – DM Trenčín 5:4. Dětské Městečko Trenčín remizovalo 4:4 s DD Kroměříži.

6. DM Trenčín 0 1 4 17:42 1 bod

Po odehrání všech zápasů proběhlo spočítání výsledků a slavnostní předávání cen všem zúčastněným družstvům a nejlepším jednotlivcům.

Nejmladšími účastníky turnaje se stali Kamila Nováková a Roman Molek ze ZŠ Zašová.

MISS v mladší kategorii – Adriana Nováková ze ZŠ Lešná.
MISS ve starší kategorii – Kateřina Mentlíková z DD Zašová.

Nejlepší brankář v mladší kategorii – Iveta Snozová z DD Valašské Meziříčí.
Nejlepší brankář ve starší kategorii – Miroslav Berky z Dětského městečka Trenčín.

Nejlepší střelec v mladší kategorii – Daniel Maculík z DD Valašské Meziříčí.
Nejlepší střelec ve starší kategorii – Jakub Holík z DD Kroměříž.

Nejlepším hráčem turnaje se v mladší kategorii stala – Barbora Vozáková z DD Zašová.
Nejlepším hráčem turnaje se ve starší kategorii stal – David Petřek ze ZŠ Zubří.

Sladkou odměnu útěchy pro 5. a 6. družstvo ve starší kategorii dodal manažér oddílu házené TJ Handball Valašské Meziříčí – Zdeněk Škrobák. Velké poděkování náleží delegovaným rozhodčím OSSH – Davidu Smutkovi a Davidu Pernickému, za pomoc s kvalitním a hladkým průběhem celého turnaje. Poděkování náleží i házenkářskému oddílu TJ Handball Valašské Meziříčí za partnerství a spolupráci při turnaji.Tento turnaj by se neuskutečnil bez finanční a jiné pomoci mnoha sponzorů, kterým patří velké poděkování s prosbou „Zachovejte nám přízeň“.

Rádi bychom, aby se v příštím ročníku turnaje zúčastnila také družstva z děských domovů z Čech, která letos bohužel nedorazila. Seznam sponzorů bude uveřejněn na oficiálních stránkách DD Zašová – www.ddzasova.cz