25262728293031
1234567

18.7.2017 otevřeno: 1510 x

Ohlédnutí za házenkářským maratonem: Společně jsme to dokázali. Rekord je náš!

V pondělí 19. a úterý 20. června jsme odehráli „Nekonečný zápas“ trvající přes 42 hodin. Více než 1000 házenkářů a házenkářek i nadšenců, kteří si házenou vyzkoušeli vůbec poprvé, se střídali 42,195 hodin na hřišti na štvanici. Hrálo se ve dne v noci a rekord je na světě!

Celkem se na hřišti vystřídalo přes 1000 hráčů a hráček z celé republiky. Vyrovnaný více než 42 hodinový zápas skončil výsledkem 1050:1011. Nejvíce dólů - tedy 76 - padlo v zápasa Házená Mělník vs Házená Mělník, který se sehrál v pondělí 19. června 2017 od 15.00, nejméně pak v zápasu České televize proti Radiožurnálu. Hráči v tomto zápase nastříleli pouhých 13 gólů.

Nejvíce skóroval tým Dukla 4 starší žáci v zápase proti TJ-JM Chodov, když tým vstřelil celkových 46 gólů, naopak nejméně gólů vstřelilo družstvo České televize, pouhé 2 góly. Z největší dálky na maraton dorazil tým Újezdi u Brna, který urazil 221 km, aby mohl odehrát zápas v úterý v 1:00 v noci!

Házenkáři nastoupili k utkání vždy v celou hodinu, odehráli dva poločasy po pětadvaceti minutách s pětiminutovou přestávkou, pět minut po skončení zápasu bylo pak vždy vyhrazeno pro vystřídání družstev, v celou se ale už zase začínalo hrát. Takto přesně se střídaly týmy na palubovkách dva dny a i v noci, spolu s nimi neúnavně i dvojice rozhodčích. Házenkáři během dne hráli ve vysokých teplotách, déšť se ale maratonskému boji vyhnul. Na Štvanici panovala skvělá nálada, kterou podporovali i usměvaví dobrovolníci.

Děkujeme všem účastníkům maratonu, že se stali součástí a společně jsme to dokázali. #hrajuprolegendy!