25262728293031
1234567

9.4.2016 otevřeno: 2022 x

Sportovní liga ZŠ zná své šampióny

V pátek 8. dubna se v plzeňském finálovém programu rozhodlo o držitelkách a držitelích medailí v Sportovní lize základních škol, kterou pořádá pod záštitou ministryně školství AŠSK. Ze zlata se mohou radovat ve zlínské ZŠ Křiby a v kopřivnické ZŠ Emily Zátopka.

Soutěž, jejíž mediální tváří byl český reprezentant Jiří Motl, tak opanovaly týmy z Moravy. Západočeskou metropoli, která pořádala závěrečný podnik Sportovní ligy ZŠ v házené, mezi pátečními oslavenci zastupovali nejlepší střelec Martin Cvikl (22. ZŠ Plzeň) nebo nejlepší hráčka Julie Franková (31. ZŠ Plzeň). Ve finále chlapecké kategorie cestu kopřivnickým mladíkům zkřížili žáci ZŠ Újezd u Brna, které házenkáři ze základní školy nesoucí jméno legendy čs. sportu (jehož manželka Dana byla také házenkářskou mistryní Československa) přehráli 28:20. Ještě výraznější výhru v dívčím finále zaznamenaly žákyně ZŠ Křiby, které poměrem 21:11 porazily reprezentantky ZŠ a MŠ Wolkerova v Havlíčkově Brodě. Ceny vítězům a individuálně oceněným předali vedle zástupců MŠMT a města Plzeň také prezident ČSH Radek Bendl a patron ligy, a zároveň její zmiňovaná mediální házenkářská tvář, Jiří Motl.