18192021222324
25262728293031
1234567

29.8.2015 otevřeno: 1621 x

Talent M.A.T. Plzeň porazil v zápase o třetí místo Česko-slovenského poháru FCC Město Lovosice

Český mistr Talent M.A.T. Plzeň porazil v zápase o bronz v historicky prvním ročníku Česko-slovenského poháru FCC Město Lovosice 28:26. O vítězi rozhodne večerní utkání mezi slovenskými týmy Tatran Prešov a Sporta Hlohovec.

V opakování finále posledního českého extraligového finále odstartovali lépe Plzeňští, vedli 5:1, ale... „Měli jsme velmi dobrý vstup do zápasu, ale pak jsme udělali několik technických chyb a dovolili jsme Lovosicím, aby se vrátily do zápasu,“ poznamenal k zápasu kouč Talentu M.A.T. Martin Šetlík.

Ve druhé půli jeho celek zpřesnil hru, méně chyboval a ve 47. minutě vyrovnal. V poslední desetiminutovce překlopil skóre na svou stranu. „O poločase jsme nepanikařili. Věděli jsme, že když se vyvarujeme chyb, tak můžeme vývoj zápasu zvrátit. A to se také podařilo,“ doplnil Šetlík.

Lovosičtí se musel v sobotním duelu o bronz obejít bez svého nejlepšího střelce z pátečního duelu proti Prešovu Jiřího Motla, který se ženil.

Výsledky Česko-slovenského poháru

O třetí místo

Talent M.A.T. Plzeň – FCC Město Lovosice 28:26 (12:14)

Nejvíce branek: M. Škvařil 6/1, Jonáš 4, Blecha, Strýc, Vinkelhöfer, Šindelář po 3 – Klimt 7/1, Sýkora, Bouček 5/1, Malý 4. Rozhodčí: Brunovský, Čanda. Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/3. Vyloučení: 1:3, plus červená karta Šindelář (Plzeň).

Kapitán Talentu M.A.T. Plzeň Radek Motlík pózuje s šekem na 500 eur za třetí místo v Česko-slovenském poháru. Vedle něj prezident Českého svazu házené Aleš Pospíšil a šéf Komise pro soutěže, pravidla a rozhodčí Petr Novák.