TV COM

Kalendář

<duben 2024>
poútstčtsone
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
10.2.2014 otevřeno: 4217 x

Házenkářské naděje se sešly v Nymburce

Na přelomu ledna a února přivítal sportovní areál v Nymburce tradiční Kempy házenkářských nadějí. Nejprve se ve středních Čechách sešly dívky ročníku 1999 a následně chlapci ročníku 1998.


Oba tréninkové kempy výběrů utvářených krajskými trenéry měly obdobný průběh - naděje nejprve podstoupily fyzické testování, následovalo porovnání herních dovedností a nakonec také došlo na zápasová klání. Družstva pro utkání byla složena z účastníků napříč regiony a střetnutí řidily rovněž "naděje", tedy vybraní rozhodčí nastupující generace. Po celý průběh obou akcí se mladým házenkářkám a mladým házenkářům z celé republiky věnovali přední tuzemští trenéři mládeže.

  

 

Kempu dívek se zúčastnilo šedesát dívek z deseti krajů, kterým se věnovalo rovněž šestnáct trenérů (největší zastoupení měl Zlínský kraj s 11 hráčkami). „Mrzí nás, situace okolo spojek, neboť čtyři spojky nám nedorazily pro zdravotní problémy a bohužel další tři ho ze stejných důvodů nedokončily. Přesto jsem s celkovým průběhem akce spokojená a myslím, že kemp opět ukázal svou oprávněnost,“ hodnotí akci vedoucí Kempu házenkářských nadějí dívek Martina Papežová. Nymburk také navštívily české reprezentantky Hana Kutlvašrová, Jana Knedlíková a Lucie Satrapová, které talentovaným hráčkám předávaly své zkušenosti při tréninku věnovaném konkrétním postům a činnostem.

 

 

 

Chlapeckého kempu se zúčastnilo od 30. ledna do 1. února rovněž šest desítek mladých házenkářů, o které se vedle fyzioterapeuta staralo celkem šestnáct trenérů. „Fyzické testy ukázaly, že většina mladíků má v tomto ohledu rezervy, a že také tam je na čem celoročně pracovat,“ připomíná Jan Koleček, vedoucí chlapeckého Kempu házenkářských nadějí. Koleček měl společně s kolegy v Nymburce k dispozici pouze dvě levoruké spojky a právě se spojkami a fyzicky disponovanými hráči by měli mládežničtí trenéři podle Kolečka intenzivněji pracovat. „Výběr nemáme tak velký jako v házenkářsky nejvyspělejších státech a musíme o to lépe musíme pracovat se všemi talenty, ale také hráči, kteří třeba nejsou po házenkářské stránce tak vyspělí, ale fyzické parametry jsou u nich předpokladem, že by mohli v budoucnu uspět,“ míní Koleček, který byl stejně jako Martina Papežová spokojený s přístupem a nasazením všech zúčastněných.