25262728293031
1234567

11.12.2012 otevřeno: 7597 x

1. kolo Žákovské ligy zná všechny své účastníky

O víkendu proběhly regionální kvalifikace z nichž do hlavní soutěže postoupila další družstva. Účastníci prvního kola Žákovské ligy jsou tak kompletní. Známe tedy již i rozlosování.

Žákovská liga dívek

O tomto víkendu se uskutečnili 3 turnaje regionální kvalifikace, a to v Jindřichově Hradci, Olomouci a Kunovicích. Z každého turnaje postupovala do 1. kola vždy 3 družstva.

V Jindřichově Hradci zvítězila děvčata z DHC-SVŠ Plzeň před družstvem HC Plzeň a Lokomotivy Č. Budějovice. Na nepopulárním 4. místě skončily hráčky pořádájícího oddílu.

V regionální kvalifikaci SV, která se konala v Olomouci, si vítězství vybojovala děvčata DHK Zora Olomouc B, druhé skončilo družstvo TJ Sokola Poruba, třetí SK Velká Bystřice a na nepostupovém místě SK P.E.M.A. Opava.

V pětičlenné regionální kvalifikaci, kterou hostily Kunovice, zvítezilo B družstvo HC Zlín. Druhé místo obsadil SKH Velká nad Veličkou, třetí skončil pořádající oddíl z Kunovic. Čtvrté a paté nepostupové místo obasily Ivančice, resp. Lesana Zubří.

Vzhledem k tomu, že v tomto týdnu odmítlo účast družstvo Spartaku Třebíč a z tohoto regionu již další družstvo nemělo zájem. KM se rozhodla oslovit další družstva z jednotlivých regionálních kvalifikací (v pořadí 4. z RK JV, 4. z RK JZ, 4. z RK SV, 5. z RK JV). HK Ivančice odmítli účast v 1. kole ŽL. Čtyřiadvacitku družstev tedy doplnila děvčata z Jindřichova Hradce.

Žákovská liga chlapců

Také chlapci odehráli poslední boje o možnost zúčastnit se hlavní soutěže Žákovské ligy. V celkem pěti kvalifikacích se potkalo 22 týmů o 11 postupových míst.

O nejvíce postupových míst (stanoveno na základě výsledků loňské ŽL), tedy tři, se hrálo v regionální kvalifikace JZ. Zde postoupila družstva pořádajícího Sokola Bělá pod Bezdězem, Spartaku MAS Sezimovo Ústí a TJ Sparty Kutná Hora. Pomyslný Černý Petr zbyl na hráče Sokola Šťáhlavy, kteří nepostoupily jen díky horšímu vzájemnému zápasu, a to i přes výhru nad vítězem kvalifikace Sokolem Bělá pod Bezdězem.

Kvalifikaci S ovládli bez ztráty bodu hráči 1. HK Dvůr Králové. Druhé postupové místo si zajistilo družstvo Slavie Hradec Králové. Ledeč nad Sázavou ani Dolní Cerekev bohužel do 1. kola ŽL nepostoupily.

V pětičlenné kvalifikaci SZ zvítězilo družstvo Dukly Praha 4 před Sokolem Vršovice. Na nepostupovém třetím až pátém místě skončila družstva HKM Lovosice, ELP Jablonec nad Nisou a HSK Tygři Ústí nad Labem.

Z kvalifikačního turnaje, který se konal v Karviné, postoupila družstva SKP Frýdek-Místek a Sokola Ostrava. Do dalších bojů se bohužel nezapojí chlapci z oddílů KH Kopřivnice a STM Olomouc.

Z poslední regionální kvalifikace, kterou hostila sportovní hala v Zubří, se do dalších bojů probojovali starší žáci z HC Zubčí a Handball KP Brno. Družstva Sokola Luhačovice, HC Zlín a Sokola Juliánov se již v tomto ročníku Žákovské ligy nepředstaví.

Na základě těchto regionálních kvalifikacích se zkompletovala všechna družstva, která o třetím lednovém víkendu rozehrají další ročník Žákovské ligy.